Happynest – erbjuder Europas ledande varumärken inom design och heminredning. På ditt sätt.

Om oss

Vår vision är att skapa total frihet för människor i deras vardag.

Det unika med Happynest är inte att vi har flera olika varumärken och över 20.000 artiklar för dig att välja ifrån. Det som skiljer oss från andra leverantörer är att vi skapar den rätta lösningen för just dig - oavsett storlek på din butik. Vårt löfte till dig är att enkelt ordna det du behöver, när du behöver det. Vårt mål är alltid att skapa högre lönsamhet och större frihet för dig i din vardag.

Happynest mission är att vara Sveriges - och din - bästa leverantör av enkla, kundanpassade säljlösningar. Våra värderingar sammanfattas i ledorden; Frihet, Enkelhet och Lönsamhet. Vi gör det lätt och roligt för dig att driva din egna butik – Interior business made easy; det är kärnan i allt vi gör och vår drivkraft.

Vill du bli återförsäljare av flera av Europas ledande varumärken inom inredning och design? Happynest förser både fysiska butiker och den växande e-handeln med skräddarsydda helhetslösningar. Kontakta HAPPYNEST idag på telefon 019-10 76 70 eller mejla oss kundtjanst@happynest.se för mer information om hur vi kan hjälpa just dig och din butik.

 

 

 

 

VILL DU BLI VÅR NÄSTA ÅTERFÖRSÄLJARE?
Kontakt Varumärken

Inspiration

Premium Magazine #5

Saturday September 22, 2018

Happynest presenterar detaljerna.

PUCCINI

Thursday September 13, 2018

Modernt designade glas för äkta livsnjutare! PUCCINI är skapad för optimal utveckling av dryckens smak och karaktär.

SPIRITII

Thursday September 13, 2018

Klassiska cocktails och trendiga drinkar möts i SPIRITII – en ny generation glas designade för att både kittla smaklökarna och blicken. SPIRITII-serien är robust och stilig på samma gång, det facetterade glaset ger drinken en extra elegans.


Se fler inlägg

Varumärken

UMAGE


Klicka för information & media

Blomus


Klicka för information & media

Nextime


Klicka för information & media

Leonardo


Klicka för information & media

Koziol


Klicka för information & media

Svensk Marmor


Klicka för information & media

Paperproducts design


Klicka för information & media

Villa Collection


Klicka för information & media

KJ Collection


Klicka för information & media

Sitting Bull


Klicka för information & media

Happynest


Klicka för information & media

INCADO


Klicka för information & media

Team

teamMemberImage Johan Sjöstedt

VD

johan@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Peter Westberg

Försäljningschef / KAM

peter@happynest.se

070-681 51 52

teamMemberImage Joacim Olsén

Säljare Stockholm/Uppsala

joacim@happynest.se

070-452 53 21

teamMemberImage Maria Helander

Säljare Mellansverige

maria@happynest.se

072-600 69 90

teamMemberImage Pierre Dahlqvist

Säljare Södra Sverige

pierre@happynest.se

072-402 13 30

teamMemberImage Ola Alexandersson

Säljare Norrland

ola@happynest.se

070-260 06 27

teamMemberImage Eva-Lena Hallberg

Kundtjänstansvarig

kundtjanst@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Henrik Sedell

Webbansvarig

henrik@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Camilla Sedell

Copywriter

camilla@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Mattias Jonsson

Lageransvarig

mattias@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Patrik Andersson

Lager

kundtjanst@happynest.se

019-10 76 70

teamMemberImage Only Design

Present/profilreklam

linda@onlydesign.se

0723-218 218

Kontakt